...:::ωωω.gυη¢єℓυℓαѕιм.¢σм:::...

Zaman: 19 Haz 2019 07:59

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Re: Mercedes-Benz Yeni Travego
MesajGönderilme zamanı: 03 Mar 2016 20:18 
Çevrimdışı
Site Yöneticisi

Kayıt: 12 Nis 2009 14:58
Mesajlar: 7318
Herkese tekrardan merhabalar;

Yeni Travego dış tasarım olarak Travego' nun makyajlanmış hali olduğunu hepimiz bilmekteyiz.Bu aracı önü haricinde aynaların kesiştiği noktada klima kanadından gelen kısımla şoför camının üzerindeki çizginin (sağ tarafta da ön kapı üzerine denk gelmekte) birleşmesi ve etek kısmına doğru uzanmakta olan siyah bölüm aracı itici göstermektedir.Bu kısımlar göze batmayacak şekilde olabilirdi.Aracın arka kısmı ise tamamen değişik bir görüntü oluşturmuş ancak taklit olmadığı için bence fena değil.Geçmişten günümüze doğru Mercedes Benz otobüslerini dikkatle incelersek yan ve ön tasarım birbiriyle çok uyumludur.Yeni Travego için bunu söyleyemiyoruz.Actros farları kullanılması görüş açısından güzel olmuş olabilir.Ancak ön panjurun çok büyük ve kaba görünümde ama stepne kısmı açıldığında fonksiyonel olması ilginç bir durum.

_________________
Gerçek şu ki;Otogarlar düğün salonlarından daha samimi sarılmalar görmüştür.Ve hastane duvarları da cami duvarlarından daha fazla inanan...


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Mercedes-Benz Yeni Travego
MesajGönderilme zamanı: 04 Mar 2016 01:06 
Çevrimdışı
Site Yöneticisi

Kayıt: 11 Nis 2009 23:41
Mesajlar: 30605
Aracın iç detaylarından devam etmek isterim;

Aracın ön kapısından girdiğimiz anda basamakta bizi karşılayan ışıklı Mercedes-Benz yazısı şık ve yerinde duruyor.Bununla beraber standart olarak sunulan parke görünümlü yer kaplamasıda araca ayrı bir ağırlık katıyor ve iç donanıma katkı sağlayan yegane unsurlardan biri olarak gözümüze çarpıyor.

Araç konsolu Setra 500 serisinden gözümüzün aşina olduğu,düğmeler ise Setra dışında Actros’ta da gördüğümüz düğmeler.Ancak konsol birebir aynı değil,bu araç için farklı konumlandırılmış ve dizayn edilmiş olarak öndeki yerini alıyor.Direksiyon ise Mercedes-Benz’in Euro 6 araçlarında kullanmış olduğu,hatta Euro 6 RHD Travego’larda da kullanılmış olan fonksiyonel bir direksiyon.Ayrıca standart deri kaplı olarak geliyor.Bunun dışında konsol üzerinde eski Travego’larda gözlerimizin aradığı ekranlı teyp veya bir başka isimle double teyp sonunda standart olarak sunuluyor.Klima düğmeleride gayet yerinde,şık ve kullanışlı olarak konsoldaki yerini almış.Yeni Travego’nun bir başka özelliği ise Start-Stop.Yani Setra’larda gördüğümüz gibi kontaksız,düğmeli kartlı sistem.Ayrıca MBT’nin son dönemlerde Tourismo’larda bile standart olarak sunduğu çift taraf kol dayamalı döner şöfor koltuğuda standart olarak yerini almış.Ön taraftaki buzdolabının da kapak kısmı konsolla aynı hizada tasarlanmış olarak şık bir görüntü oluşturmuş.O kısımda bir yükseltinin olmaması gayet yerinde.Hostes koltuğunun yanındaki saklama dolabı ise eskiyi andırıyor fakat biraz daha büyük ve farklı.

Bir basamak çıkıp,önden arkaya doğru araca baktığımızda koltuklar ve üst rafların sağ ve sol en ön kısımlarına konulmuş dolaplar dikkatimizi çekiyor.Raflar gayet geniş ve ferah gözüküyor.Ön kısma karşılıklı konulmuş iki dolapta çok yerinde olmuş bana göre.Şöfor hizasında kalan dolap diğer araçlarda da olduğu gibi uydu v.b gereçlerin konulması için gayet uygun.Ayrıca ikramlık olarak kullanılan veya kullanılabilecek olan 23-24 numaralı koltukların üzerinde bulunan dolapta daha öncede olduğu gibi yine yerini almış.

Koltuklara gelecek olursak,birbirinden farklı döşemelere sahip kafa dayamalı lüxline koltuklar standart olarak sunuluyor.Kafa dayamalı koltukları yine Setra 500 serisinde görmeye başlamıştık.Ancak genel olarak Avrupa’daki araçlarda mevcut.Bize ithal gelmesinden ötürü henüz Türkiye’deki araçlarda bunu görme imkanımız olmadı.En azından benim bildiğim şuan için yok.Alım yapanların tercihi olmamış şuana kadar.Koltuklarda rahat,konforlu bu konuda bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.Koltuk konusunu kapatmadan,2015 Travego’larda Son Travego hariç görülen kırmızı ve turuncu döşeme dışında bir seçenek olmaması beni üzmüştü.Yeni Travego’da da mavi ve mavi tonunda bir döşeme görememiş olmak beni yine üzdü.Kırmızı,kahverengi bana göre iç boğucu döşeme renklerinin yanında mavi ve tonlarıda eklenebilirdi.Yeşil renkli döşeme ve gri tonlarındaki deri döşemeli aracın içi bana şahsen daha ferah geldi.

Işıklandırma sistemine gelecek olursak,araç içi ışıklandırma muazzam.Ancak gece modu diye tabir edeceğimiz,bizim gibi bir çok otobüssever tarafından Travego ile özdeşleşmiş bir durum olan önden arkaya doğru giden yeşil şerit led ışık,bu araçta maalesef yok.Bu araçta aralıklı sarı ışık kullanılmış,biraz eskiye dönülmüş.Bu konuda bana göre bir eksisi var.Araç standart olarak 46 koltuğa sahip,ancak aracın biraz uzaması koltuk aralarına az da olsa etki etmiş.Diz mesafesi gayet yerinde.

Bir başka konu ise benim biraz takıldığım bir konu.Bir çok standartı içinde barındıran Yeni Travego’da,MBT’nin son 3-4 yıldır Travego’da standart olarak sunmadığı ön ve orta kapı üzerindeki TV’ler.Bu aracı alacak kişi evet kişisel koltuk arkası TV yaptırıyor,ama turizmde de çalıştırabiliyor.Son dönemde turizm araçlarıda yaygın olarak koltuk arkası TV yaptırıyor,ama bu iki LCD TV standart olarak bu aracın donanımı olmalıydı.Eğer bu TV’ler konulmuyorsa,MBT’nin koltuk arkası TV işine kendi içinde bir çözüm bulmasını beklerdim.2+1 koltuk dizilimli araç yok,evet belki 2+1 araç için ön ve orta TV’nin olmaması biraz daha kabul edilebilir,ama 2+1 yok,koltuk arkası TV yok,aracın 2005’ten beri standart donanımı niye yok? İsterse tüm arabalara koltuk arkası TV takılsın,benim için bu donanım her şartta standart olmalıydı.Bir çok sebep sayarım,benimle aynı görüşe sahip olanlarıda biliyorum,zaten demek istediğimi de anlayan anladı.

Genel olarak iç dizayn ve tasarımı toparlayacak olursak,dışına göre iç dizaynı ile artıları toplayan hoş bir görünüm bekliyor Yeni Travego'nun misafirlerini…
;)

_________________
Fotoğraflarımızda saydam imza kullanmamızın sebebi,büyük emek ve zahmet ile çekip sizlerle paylaştığımız fotoğrafları çalan emek hırsızlarını engellemektir.


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Mercedes-Benz Yeni Travego
MesajGönderilme zamanı: 05 Mar 2016 23:16 
Çevrimdışı

Kayıt: 12 Haz 2009 01:42
Mesajlar: 5276
Konum: Trakya ;)
Öncelikle sitemizi lansmanda temsil eden arkadaşlara tek tek teşekkürlerimi sunarım.Çok katılmak istediğim bir etkinlikti,fakat işlerimden dolayı katılamadım.Videodaki güvenlik görevlisi arkadaşın da dediği gibi 'Gelecek Sefere' deyip kendi görüşlerimi sunmak isterim.

Mercedes-Benz yine kalitesini ortaya koymuş,fakat aracın adının "Travego" olmasından dolayı çoğunluğun düşündüğü gibi bende aracın dış tasarımının eski modelinin yanında sönük kaldığını söyleyebilirim.Tabi bu göreceli birşey herkesin gönlünü hoş edemezsiniz,benim düşüncem eski modele göre daha az albenisi olduğu.Aracı canlı görmeden de bunu söylemek pek doğru olmayacak belki.Aracın içinin ise gayet ferah ve hoş olduğunu söyleyebilirim.Özellikle mavi araçtaki deri döşemelerle çok güzel bi ortam elde edilmiş. Araçtaki donanımlarında Mercedes-Benz'in yıllar önceden koyması gereken donanımlar olduğunu düşünüyorum.En azından en basiti geri görüş kamerası.Araç donanım konusunda gayet yeterli bir araç olmuş.Tabi koridor tv'lerinin opsiyonel olduğunu saymazsak. :roll: Bu kadar büyük firmalar böyle küçük olması gereken donanımlardan kaçınca çok büyük kârlar ediyorlar herhalde!!! Sektörün olmazsa olmazı koltuk arkası TV işini Mercedes-Benz gibi bir firmanın orjinal olarak yapmaması veya yapmak istememesi,keza bir dönem yapmış olup,devamının gelmemesi!!! Sonuç olarak artık kısa mesafe taşımacılık yapan küçük otobüs olarak geçen araçlarda dahi bulunan bir olayı diğer firmalar farklı tedarikçilerden edinip veriyor olması MBT için - puan.Tabi konu Mercedes-Benz olunca müşteri her zaman her türlü her koşulda alır mantığıyla giden yöneticiler oldukça MBT'yi ne kadar çok sevsekte diğer firmaların da kazanmasını görmek sevindirici...

_________________
Fotoğraflarımızda saydam imza kullanmamızın sebebi,büyük emek ve zahmet ile çekip sizlerle paylaştığımız fotoğrafları çalan emek hırsızlarını engellemektir.


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Mercedes-Benz Yeni Travego
MesajGönderilme zamanı: 11 Mar 2016 16:23 
Yeni Travegonun tanıtımı yapılalı 15 günü geçti. İlk anda kapı üstü çıtalar kaba görünsede , zamanla güzel gelmeye başladı. Ön panjurdaki mercedes logosu farklılık yaratıyor, farlarda hoş görünüyor. İç tasarım konusunda hiç bir firma mecedesin eline su dökemez. Beğenmeyenlerin beklentisi neydi acaba? Hantal görünüşü üzerinden atamayan Man otobüslerimi yoksa, kaba görüntülü Neoplan otobüslerimi mercedesten daha güzel görünüyor. Hele Safirin şehir içi dolmuş iç tasarımından daha kötü olan ışıklandırma ve havalandırma yolcu paneli mi çok hoş. Mecedes 0403 den beri iç yolcu paneli konusunda mükemmel, diğerleri hala 0304 seviyesine bile ulaşamadılar. Eğer 2+1 modası olmasa ne safir ne de man otobüs satabilir. Maalesef rekabet yüzünden tüm firmalar ucuz otobüslere yöneldi. Bu yüzden otobüs deyince Setra ve Mercedesten şaşmayacaksın. Halen ilk çıkan 1995 model 0403 otobüsler sağlam dururken 2008 model man fortunanın kasası paslanmış ve çürümüş.


Başa Dön
  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Mercedes-Benz Yeni Travego
MesajGönderilme zamanı: 02 Nis 2016 23:41 
Çevrimdışı
Kullanıcı avatarı

Kayıt: 15 May 2009 19:24
Mesajlar: 377
Konum: Çorlu
Mercedes-Benz Yeni Travego 34 T .... plakasıyla karşımızda...

Resim


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Mercedes-Benz Yeni Travego
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2016 22:35 
Çevrimdışı
Site Yöneticisi

Kayıt: 11 Nis 2009 23:41
Mesajlar: 30605
Geri sayım sona eriyor.Yarın(07.04.2016) itibariyle Mercedes-Benz Yeni Travego tam anlamıyla yollara "Merhaba" diyor.Allah'ın izniyle Yeni Travego yeni sahipleriyle,detaylar ve fotoğraflarla sizlerle olacak... ;)

_________________
Fotoğraflarımızda saydam imza kullanmamızın sebebi,büyük emek ve zahmet ile çekip sizlerle paylaştığımız fotoğrafları çalan emek hırsızlarını engellemektir.


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Mercedes-Benz Yeni Travego
MesajGönderilme zamanı: 06 Nis 2016 22:54 
Çevrimdışı
Site Yöneticisi

Kayıt: 13 May 2010 06:50
Mesajlar: 22320
Konum: İstanbul
Yeni Travego, yollarla buluşmaya hazırlanıyor. Yolun açık olsun Yeni Travego...

_________________
Fotoğraflarımızda saydam imza kullanmamızın sebebi,büyük emek ve zahmet ile çekip sizlerle paylaştığımız fotoğrafları çalan emek hırsızlarını engellemektir.


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Mercedes-Benz Yeni Travego
MesajGönderilme zamanı: 29 Nis 2018 00:15 
Çevrimdışı
Site Yöneticisi

Kayıt: 13 May 2010 06:50
Mesajlar: 22320
Konum: İstanbul
Mercedes-Benz Türk A.Ş.'de Eğitim Aracı olarak hizmet veren Yeni Travego 15 SHD...

Resim

_________________
Fotoğraflarımızda saydam imza kullanmamızın sebebi,büyük emek ve zahmet ile çekip sizlerle paylaştığımız fotoğrafları çalan emek hırsızlarını engellemektir.


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 38 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
Powered by phpBB 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye
[ Time : 0.030s | 13 Queries | GZIP : Off ]
10lineweb