Güncel Ulaşım

Türkiye'nin Ticari Ulaşım Araçları ile İlgili Haber ve Fotoğraf Arşivi
Zaman: 18 May 2024 23:36

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Site Kuralları
MesajGönderilme zamanı: 28 Tem 2011 16:17 
Çevrimdışı
Site Yöneticisi

Kayıt: 18 Ara 2009 23:45
Mesajlar: 688
Öncelikle bizleri hobi olarak yaptığımız bu uğraşımızda yükselten üyelerimiz ve ziyaretçilerimize teşekkür eder ve merhabalar diyerek,hayatın her konumunda kurallar olduğu gibi bizimde sitemizin kurallarını şekillendirdiğimizi sizlerle paylaşmak isteriz. ;)

Kurallarımız kimine göre belki biraz fazla,belki anlaşılmaz gelebilir,ama bu kuralların tek nedeni sitemizin kalitesini,yalınlığını,sadeliğini korumak üzeredir.

Kurallarımıza geçelim;1 - Fotoğraf sahibi yükleyeceği fotoğraf üstüne görüntüyü hepten kapatmıyacak şekilde saydam imza atabilir.

2 - Üyelerimizin http://www.ressim.net ve http://www.tinypic.com’dan fotoğraf yüklememesini önemle rica ederiz.Fotoğraflarımızı yüklerken http://www.imageshack.us ya da fotoğrafı yükleyecek kişinin daha güvendiği,bildiği bir siteden upload etmesi tercihimizdir. http://www.ressim.net ve http://www.tinypic.com‘un kullanılmaması yönündeki isteğimiz http://www.ressim.net’in yüklenen fotoğrafı ve fotoğrafları serverından diğer sitelere oranla çok çabuk kaldırması veyahut yerine başka bir fotoğraf yüklenilmesine izin vermesidir.Şuan daha önce ressim.net’ten yüklenmiş bir çok fotoğraf görüntülenememektedir.Şöyle bir örneklendirme yapmamız gerekirse;siteye ressim.net’ten herhangi bir araç fotoğrafı upload edilip eklenmiş,ve bir süre sonra hiç bilmediğimiz bir kişi manzara fotoğrafı upload etmiş ve ressim.net tarafından daha önce yüklenmiş olan bu araç fotoğrafının kodu ve hedefi bu fotoğrafa geçirilmiştir.Böyle bir olayda yüklenen araç fotoğrafı yerine bu manzara fotoğrafı çıkmış olup,bu sefer hiç bilmeyen bir kişi tarafından araç değilde,manzara fotoğrafı yüklenmiş şeklinde algınalabilir.Bu sadece ressim.net’te değil diğer upload sitelerde de olabilmektedir.www.tinypic.com’dan fotoğraf yüklenilmemesi yönündeki isteğimize gelecek olursak eğer; tinypic.com’dan yüklenmiş olan fotoğrafların ikinci gün görüntü kalitesinin bir anda bozulmasından dolayıdır.(Test edilebilir.)
(Sayın üyelerimiz daha önce yüklenmiş fotoğraflardan görüntülenmeyen,veya yerine yukarıdaki sebeplerde ötürü farklı bir şey eklenmiş gibi görünen mesajları bizlere bildirmenizi rica ederiz.Bu tip durumlarda fotoğrafı yükleyen kişi ve sitemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.)

3 - Siteye yüklenilen fotoğrafların boyutu genel olarak 640*480 boyutunda ayarlanmalıdır.Maksimum 800*600 çözünürlüğüne kadar da fotoğraflarımızı boyutlandırıp paylaşabiliriz.

4 - Cep telefonu ile çekilen fotoğraflar,yüklenilen fotoğraf aşırı derecede kalitesiz ise silinecektir.Yalnız fotoğraf haber niteliği taşıyorsa bilgi amaçlı olarak sitede kalabilir.

5 - Siteye yüklenen fotoğrafta çevre koşulları kötü olduğu takdirde fotoğraf silinecektir.Çevre koşullarından kastımız fotoğrafa aşırı bir şekilde dış etken veyahut,görüntüyü bozucu başka bir unsurun karışmasıdır.Ayrıca fotoğraf üstüne "guncelulasim" yada fotoğrafı çeken kişi ismi,imzası dışında bir şey yazmamalıdır.Bunun aykırılığı durumunda mesaj uyarılmaksızın silinecektir.

6 - Fotoğrafta aynası çıkmamış,arkadan-önden-üstten-alttan sığmamış ve çekilen açı ve çevreye göre orantılanmamış fotoğraflar silinecektir.

7 - Gönderilen fotoğraflardaki araçların bagaj kapakları açık şekildeyse yada yolcu indirme bindirme sırasında, görselliği bozacak şekildeyse ve araç üstünde ışık patlaması olduysa bu tip fotoğraflar da silinecektir.

8 - Otobüs,minibüs sınıfı araç fotoğraflarında araçların kapıları açık ise ve bu durum fotoğraf görselleğini bozmayacak şekildeyse yüklenebilir,ama görselliği bozacak şekilde ve diğer çevre koşullarıda görselliği bozacak şekildeyse bu tip fotoğraflar da silinecektir.

9 - Titremiş,flu(bulanık),aşırı derece ters ışıkta çekilmiş olduğundan gözükmeyen,kumlama yapmış,karanlık kalmış,aşırı derece parlamış fotoğraflar silinecektir.

10 - Başka sitelerden alıntı fotoğraflar ve başkalarına ait fotoğrafları izin almadan siteye yüklemek kesinlikle yasaktır.Israr edenlerin üyelikleri silinecektir.Başka bir kişiye ait fotoğrafı siteye ancak o kişinin rızası olduğu takdirde,paylaşılan mesajın altınada fotoğraf sahibi ve izin alınan kişiyi belirterek ekleyebilirsiniz.Aksi durum karşısında paylaşılmış olan mesaj silinir ve üye uyarılacaktır.Devamı halinde siteden uzaklaştırılacaktır.

11 - Site içinde veya dışarıdan bir kişi ile tartışmaya,münakaşaya girerek bunu siteye yansıtanlar uyarılacak.Devamı halinde siteden uzaklaştırılacaktır.

12 - Paylaşılan fotoğraflarda fotoğraf programlarıyla üzerinde aşırı bir derecede oynanmış ve fotoğrafın kalitesi,görünebilirliği yitirilmiş fotoğraflar silinecektir.

13 - Sitede daha önce paylaşılmış bir bilgi,haber tekrar paylaşıldığı takdirde mesajı paylaşan üye bu bilginin daha önce paylaşıldığına dair uyarılacak ve paylaştığı mesajı kaldırılacaktır.

14 - Sitede yayımlanan mesajların,fotoğrafların,mesajı paylaşan kişinin izini olmadan farklı ve alakasız ifadeler ekleyerek başka bir yerde veya sosyal paylaşım sitelerinde paylaşılması yasaktır.

15 - Mesaj yazarken siyasi,ırki,erotik ve küfür içeren,başkalarını taşlayıcı,aşağılayıcı,küçük düşürücü,rencide edici veya o kişinin doğuştan,yaradılışından ötürü kusurunu öne çıkarıcı ifadeler kullanmak kesinlikle yasaktır.Bu tip durumlarda mesajı paylaşan kişi siteden uyarılmaksızın uzaklaştırılacaktır.

16 - Yüklenilen fotoğrafta yamukluk var ise o fotoğraf silinir.Yalnız yamukluk fotoğrafın çekildiği açı veya fotoğrafın çekildiği konum ile alakalıysa ve diğer kurallara da uyuyorsa sitede kalabilir.

17 - Kaza yapmış araçların haberleri ve fotoğraflarını paylaşmak kesinlikle yasaktır.Kaza haberi,bilgisi ve mesajı paylaşıldığı takdirde yönetici ve moderatörler tarafından paylaşılan mesaj silinecektir.

18 - Sitede daha önceden paylaşılmış mesajlarda yukarıdaki kurallara aykırı olan mesajlar yönetici ve moderatörler tarafından silinecektir.

19 - Paylaşılan fotoğrafın haber niteliği var ise,ve kurallara uymuyorsa bilgilendirme amaçlı olarak sitede paylaşılabilir.

20 - Eski zamanlarda filmli makinalarla çekilmiş ve sitemizde paylaşılmış fotoğraflarda yukarıdaki kurallar aranmaz.

21 - Bu kurallar dışında hareket eden kişiler yönetici ve moderatörler tarafından uyarılacak,halen aksini yaptığı tespit edildiğinde siteden uzaklaştırılacaktır.

22 - Forum kurallarında değişiklik yapma ve kural ekleme hakkı guncelulasim yönetimine aittir.Siteye daha önceden üye olmuş ve üye olacak kişiler bu kuralları okumuş ve kabul etmiş sayılır.Aksi durumlarda guncelulasim sorumlu tutulamaz.


Güncel Ulaşım Yönetimi


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
 Mesaj Başlığı: Re: Site Kuralları
MesajGönderilme zamanı: 31 May 2013 18:28 
Çevrimdışı
Site Yöneticisi

Kayıt: 18 Ara 2009 23:45
Mesajlar: 688
Yukarıdaki kurallara ek olarak ;

-Üye paylaştığı fotoğraf üzerinde bugün itibariyle birden fazla imza kullanırsa,paylaştığı fotoğraf silinecektir.


Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  
 
Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni başlık gönder Bu başlık kilitlenmiştir mesajlarınızı düzenleyemez veya cevap gönderemezsiniz.  [ 2 mesaj ] 

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]


Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir


Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
Geçiş yap:  
Powered by phpBB 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group

Türkçe çeviri: phpBB Türkiye
[ Time : 0.039s | 14 Queries | GZIP : Off ]
10lineweb