Güncel Ulaşım

Türkiye'nin Ticari Ulaşım Araçları ile İlgili Haber ve Fotoğraf Arşivi
Zaman: 29 Mar 2024 08:35

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni baÅŸlık gönder BaÅŸlığa cevap ver  [ 3524 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 353  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj BaÅŸlığı: Re: Sektörle Ä°lgili DiÄŸer Haberler
MesajGönderilme zamanı: 01 Haz 2009 18:22 
Site Yöneticisi

Muzaffer ÖZKAN yazdı:
Ağrı Doğu Turizm, As Ağrı Tur ve Ağrı Dağlardağı firmaları birleşmiştir. Bu üç firmanın ortak ismi Öz Ağrı Doğu Turizm olmuştur. Bilgilerinize... ;)
Güncelulaşım farkıyla... ;)

Şekil 1'de görüldüğü gibi... :D :lol:

Resim

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 02 Haz 2009 22:35 
Kullanıcı avatarı

Malatya yollarına yeni bir firma daha. Malatya 44 Seyahat 8 Haziran'dan itibaren Malatya üzerinden seferlerine başlayacaktır. Firma 0 ve ikinci el Travego ve 0403'lerle hizmet verecektir. Böylece Malatya'da 7 adet yerel firma olmuştur. Rekabet yaz aylarıyla beraber her geçen gün artıyor. :) Güncelulaşım farkıyla ilk kez. ;)

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2009 10:27 
Muzaffer ÖZKAN yazdı:
Malatya yollarına yeni bir firma daha. Malatya 44 Seyahat 8 Haziran'dan itibaren Malatya üzerinden seferlerine başlayacaktır. Firma 0 ve ikinci el Travego ve 0403'lerle hizmet verecektir. Böylece Malatya'da 7 adet yerel firma olmuştur. Rekabet yaz aylarıyla beraber her geçen gün artıyor. :) Güncelulaşım farkıyla ilk kez. ;)

90'lı yıllar öncesi vardı 44 Seyahat. Tekrar faaliyette demek.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2009 11:28 
-Malatya 44 Seyahat-
Hep aklıma geliyor,sorayım diyordum.Amcaoğlum Malatya'da askerliğini yapmıştı.Hem acemilik hemde ustalığını 1991-1992 yıllarında.Denizli'den gidiş ve dönüşlerinde onlarla gidip gelmişti.Kaç senedir görmüyordum o firmayı.Düşündüm herhalde kapandı,bitti.Sevindim tekrar geri gelmelerine.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2009 13:58 
Site Yöneticisi

Burdan sektörle ilgili bir başka haber daha vereyim.Şanlıurfa otogarı inşaatı Ekim ayında bitecektir.Bilgilerinize. ;)

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 03 Haz 2009 23:08 

Filosunda Temsa Diamond bulunduran firmaların araçların ön aynalarından verim alamaması üzerine genellikle ön aynaları değiştirip yerine Man Fortuna aynası taktırmaktaydı.Zaten şöför tarafında bulunan üst aynanın bir fonksiyonu yok.Bunu kendimde bizzat test ettim. :D Ve bundan muzdarip olan bir başka firmada DST Denizli Turizm.Filoda bulunan Temsa Diamond marka araçların ön aynaları ilerleyen günlerde yerlerini Man Fortuna aynalarına bırakacak.Ön aynaların her sefer sonunda sıkılması ve bu sıkma ücretininde masraflı olması firmaları yeni bir arayışa itiyor.Araçların orjinalliği bozuluyor.Ve ülkemizde bu gidişle bir tek Diamond aracın orjinal kalmayacağı gözüküyor. :D Temsa büyük ihtimalle Safir'de olduğu gibi ilerleyen senelerde makyajlayıp piyasaya süreceği Diamond için araçların aynalarında farklı arayışlara gitmesi gerektiğini düşünüyorum.

Filosunda Temsa Diamond bulundurup araçların aynalarından muzdarip olan firmaları sayacak olursak;
Efe Tur
Konset
Lüks Adana
Dağıstanlı Turizm
Lider Turizm
Elazığlılar
DST Denizli Turizm
ve aklıma gelmeyenler...

Demek istediğim firmaların kendi içinde arayışa girmesi yerine Temsa fabrikasının bu yönde bir önlem alması,seçenek sunması daha iyi olmaz mı?

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 04 Haz 2009 23:02 
Site Yöneticisi

Afyonkarahisar otogarından aldığım bilgiler doğrultusunda 2 haberde ben vereyim.Hepimizin bildiği gibi ilk çekimlerini bizzat benim yaptığım Meftun Kanat Seyahat firması seferlerine bir süreliğine ara vermiştir.Büyük ihtimal araçlar yenilenecek gibi duruyor tam kesin olarak konuşmuyorum detaylarını ilerleyen günlerde öğrendiğim takdirde aktaracağım.2.ci haber ise BETMAŞ YILDIZ TURİZM VARAN BUS'ın patentini almıştır.Sahillere sefer düzenleyeceğini öğrenmiş bulunmaktayım.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 07 Haz 2009 12:13 
Resim

Araç boyandı.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2009 06:19 

İsmail Ayaz Turizm aldığı 2 adet Man Fortuna araçlarla İstanbul-Eskişehir Konfor hattı açmıştı.Bu hat zaman geçtikçe tutulmaya başladı.Bununla beraber açılan Antalya-Alanya hattıda büyük ilgi gördü.Bunlarla sınırlı kalmayan firma bugünden itibaren İstanbul kalkışlı Eskişehir merkezli olmak üzere AFYON hattınıda açmıştır.Günde 2 sefer yapılacak.Yeni araç alımı söz konusu değildir sadece seferler uzatılmıştır.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 08 Haz 2009 18:18 
Yeni Travego 15'lerin sağ en arkadaki ızgaralar kapatılmış.Görüntü olarak güzel ama sonuçta yaz geldi aracın hararet yapma olasılığı artmıştır.Bunun hakkında bir bilgisi olan varsa cevaplayabilir mi?

Başa Dön

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni baÅŸlık gönder BaÅŸlığa cevap ver  [ 3524 mesaj ]  Sayfaya git Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 353  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak:
GeçiÅŸ yap: