Güncel Ulaşım

Türkiye'nin Ticari Ulaşım Araçları ile İlgili Haber ve Fotoğraf Arşivi
Zaman: 29 Mar 2024 08:32

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Yeni baÅŸlık gönder BaÅŸlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
 Mesaj BaÅŸlığı: Mercedes-Benz'den yeni bir model Tourismo K
MesajGönderilme zamanı: 04 Eyl 2013 23:13 
Site Yöneticisi

Mercedes-Benz'in son bombası Tourismo K :)

Aracın teknik bilgilerini kısa zaman içinde öğrenip sizlerle paylaşacağız. Şimdilik aracın görsellerini sizlerle paylaşalım iyi seyirler ;)

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Resim

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Mesaj BaÅŸlığı: Re: Mercedes-Benz'den yeni bir model Tourismo K
MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2013 11:02 
ACABA TÜRKİYE'DE SIKLIKLA GÖREBİLECEK MİYİZ? :) ASLINDA GÜZEL OLMUŞ OTOKAR 215T MODELİNE BENZEMİŞ

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2013 12:07 
Site Yöneticisi

Otokar Doruk 215-220T'ye mi benzemiş ? Neresi benzemiş çok merak ettim ? Biraz daha açıklamalı yazarsan iyi olur.

Mercedes-Benz Tourismo K'yı Türkiye'de sıklıkla görüleceği bir kenara,Mercedes-Benz Türk bu segmentteki bir aracı piyasaya sürmeyeceğini daha önce belirtmişti.Bu segmentteki bi araç için MBT'nin düşüncesi,pazarlama ve satış stratejisi değişmediği sürece bu aracı Türkiye yollarında görme olasılığımız yok.Bu araç Tourino'nun yerine gelen küçük otobüs,midibüs sınıfında bir araç gibi tanımlanabilir.Sonuçta Tourino'nun ülkemizde satışı yapılmadığından,çok yüksek ölçüde de bu konuya paralel olarak bakarak ülkemizde göremeyeceğimiz bir araç diyebiliyoruz.Tabi tekrardan altını çizerek yazıyorum,MBT'nin düşüncesi,pazarlama ve satış stratejisi değişmediği sürece...

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2013 12:13 
Sercan Oktay yazdı:
Otokar Doruk 215-220T'ye mi benzemiş ? Neresi benzemiş çok merak ettim ? Biraz daha açıklamalı yazarsan iyi olur.

Mercedes-Benz Tourismo K'yı Türkiye'de sıklıkla görüleceği bir kenara,Mercedes-Benz Türk bu segmentteki bir aracı piyasaya sürmeyeceğini daha önce belirtmişti.Bu segmentteki bi araç için MBT'nin düşüncesi,pazarlama ve satış stratejisi değişmediği sürece bu aracı Türkiye yollarında görme olasılığımız yok.Bu araç Tourino'nun yerine gelen küçük otobüs,midibüs sınıfında bir araç gibi tanımlanabilir.Sonuçta Tourino'nun ülkemizde satışı yapılmadığından,çok yüksek ölçüde de bu konuya paralel olarak bakarak ülkemizde göremeyeceğimiz bir araç diyebiliyoruz.Tabi tekrardan altını çizerek yazıyorum,MBT'nin düşüncesi,pazarlama ve satış stratejisi değişmediği sürece...

Boyut olarak.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2013 12:15 
Site Yöneticisi

İlk mesajda elimizde veya paylaşılmış bir teknik bilgi olmadığı yazılmış,fotoğraflardan boyutunu nasıl tespit ettin ? Şöyle yazsaydın eyvallah derdim;Türkiye'ye satışı yapılırsa,Doruk 220T'ye rakip olabilir.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2013 12:19 
Sercan Oktay yazdı:
İlk mesajda elimizde veya paylaşılmış bir teknik bilgi olmadığı yazılmış,fotoğraflardan boyutunu nasıl tespit ettin ? Şöyle yazsaydın eyvallah derdim;Türkiye'ye satışı yapılırsa,Doruk 220T'ye rakip olabilir.

Tam net bir şey söylemedim.Göz kararı olarak belirttim.

Başa Dön

MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2013 15:12 

Otokar 220T kasasına benzemiş resmen. Benzetme boyutları değişebilşr kımsenın dusuncesıne yorum yapma hakkı olmamalı

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 05 Eyl 2013 16:29 
Site Yöneticisi

Ben şahsımca hiç bir yönden aracı Otokar Doruk T'ye benzetemedim.Herhalde sizde ön ve arkadan kapılı olmasından ötürü benzetiyorsunuz.Genel olarak arabanın çokta benzer bir tarafı yok.Aracın benzer tarafı aynı segmentte olduğundan geliyor olabilir.Şöyle de bir durum var.Bu araç büyük ölçüde ülkemizde satışa sunulmayacak.Sunulursa memnun olurum,ama böyle bir düşünce şuan için yok.Ancak Otokar'ın Doruk T'yi Vectio adıyla ithal etmesi,Mercedes-Benz'in bu segment için daha öncelerde Tourino'yla piyasada yer alması,şimdilerde ise böyle bir modeli piyasaya çıkarmasına itmiş olabilir.Araç hakkında teknik bilgimiz yok,koltuk sayısı da tahminen 32 veya 34 olabilir.Doruk T'nin ise 39'dan başlıyor.Doruk T uzunluk olarak 10 metre,yükseklik olarak 3.25 metre bir araç.Tourismo K'yı teknik bilgimiz olmadığı için henüz detaylı bilmiyoruz.Bu bağlamda şuan için çok sağlıklı yorumlar yapılamayacaktır.Ama segment olarak Avrupa'da Vectio ve diğer modeller arasında küçük otobüs olarak yerini alacaktır.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 06 Eyl 2013 23:58 
Site Yöneticisi

Ömer Örnek ve Yavuz Doğrucu arkadaşlarımız aracı Otokar Doruk 220T' ye benzetmiş olabilir.İlla ki konuya herkes farklı bir açıdan bakacaktır.Hepimizin görüşü aynı değil ama; konusu açılmışken ben de Tourismo' yla ilgili ilginç bir detaya değinmek istiyorum.

Resim

Yukarıdaki fotoğrafı 2008 yılında Afyonkarahisar Sandıklı ilçesi Adalya Dinlenme Tesisi' nde çekmiştim.Araç gördüğümüz gibi Tourismo 16.Türkiye' de ise 2010 yılının son çeyreğinde Tourismo 16 satışa sunuldu. Anlaşıldığı üzere MBT'nin düşüncesi,pazarlama ve satış stratejisi değişmediği sürece bu tarz araçları ülkemiz yollarında görmemiz imkansızdır.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

MesajGönderilme zamanı: 07 Eyl 2013 00:07 
Site Yöneticisi

Ahmet Ağabeyimin bakış açısı da çok mantıklı.Sonuç itibariyle Mercedes-Benz'in Tourismo 16'yı Tourismo'yu Türkiye'de belirli noktaları gezerek tanıttığı ve piyasaya sürdüğü 2007 yılında 15 RHD ve 17 RHD modellerinden ibaretti.Halbuki MBT o dönemlerde 16 RHD'yi sadece ithal araç olarak dışarıya pazarlıyordu.2009 son çeyreğinde Temsa'nın Yeni Safir'i piyasaya sürmesi,eski Safir'e nazaran Yeni Safir'de yolcu taşıma kapasitesinin 46-50-52-54 gibi seçim aralığında opsiyon olarak sunulması ve bu stratejisinin de tek dingilde çift dingil otobüs kadar yolcu taşımaya sıcak bakan firma ve şahıslar için yatkın olması sebebiyle,MBT 2010 yılı son çeyreğinde Tourismo 16'yı piyasaya sürerek piyasadaki ibreyi kendine çevirdi.Şuan MBT'nin küçük otobüs diye tabir ettiğimiz sınıfta bir aracı Türkiye'ye sürme gibi bir düşüncesi yok,ama tabi yukarıda kaç kez yazdım bilmiyorum,tamamen pazarlama stratejisi bu işler.Bu sınıftaki bir araçta açık gördüğü takdirde diğer firmalar için rekabet edilmesi zor bir markadır Mercedes-Benz.

Başa Dön
 Profil Özel mesaj gönder  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala  
Yeni baÅŸlık gönder BaÅŸlığa cevap ver  [ 18 mesaj ]  Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Tüm zamanlar UTC + 2 saat [ GITZ ]

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

Bu foruma yeni başlıklar gönderemezsiniz
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz

Aranacak: